Анатолій Кінах увійшов в Раду прем’єр-міністрів України

18.07.2017

Президент УСПП А.Кінах взяв участь в урочистому засіданні Кабінету Міністрів, присвяченому 100-річчю Уряду України. Він  обіймав посаду Прем’єр-міністра України в 2001-2002 рр.  

«Хоча перший уряд України, створений в 1917 р., прожив коротке життя, його вплив на процеси подальшого становлення української державності важко переоцінити. Саме тоді були закладені підвалини демократичного устрою та  професійного державотворення. Очільник уряду Володимир Винниченко говорив, що в основі його роботи  був не примус, а моральний авторитет і довіра людей. Чудовий девіз  для сьогодення!», – наголосив Анатолій Кінах. 
За його переконанням, уряд має вважати своїм пріоритетом консолідацію суспільства, його об’єднання та натхненну працю заради побудови  цілісної, успішної, незалежної, демократичної  європейської держави. Нині, виборюючи справжню  незалежність ціною важких викликів протидії військовій агресії та подолання соціально-економічної кризи, влада і суспільство мають  об’єднатися під єдиним державним прапором і  не повторювати помилок минулого. 
Анатолій Кінах увійшов в новий консультативний орган – Раду прем’єр-міністрів України, створену нині  за участі екс-голів урядів,  і схвально оцінив можливості Ради долучатися до  рішення усіх стратегічних питань розвитку країни. 
Для довідки. 28 червня виповнилося  сто років, як у 1917-му Центральна Рада створила свій виконавчий орган – Генеральний Секретаріат – перший уряд України. До компетенції уряду  передавалися внутрішні, фінансові, продовольчі, земельні, хліборобські, міжнаціональні та інші справи в межах України. Уряд існував до листопаду 1918 р.