Роботодавців хвилює рівень зайнятості молоді в Україні

Делегація Об’єднання організацій роботодавців України на чолі з головою Житомирського об’єднання роботодавців Юрієм Воробйовим взяла участь в черговому засіданні Міжнародної координаційної ради об’єднання роботодавців (МКРОР), під час якого обговорили координацію діяльності організацій роботодавців – членів МКРОР в реалізації політики зайнятості молоді в сучасних економічних умовах.

Учасники засідання відмітили, що загальносвітовою тенденцією є ситуація, коли рівень безробіття працездатного населення в віці від 15 до 24 років вище, ніж в старших групах населення. Причинами цього є небажання роботодавця наймати недосвідченого працівника, навіть якщо він має диплом  вищого навчального закладу. Відсутня гарантія окупності вкладених в навчання працівника коштів, системи освіти не відповідає сучасним потребам ринку праці.

Як зазначив Юрій Воробйов, Україна не є винятком. «Статистика показує, що рівень безробіття української молоді в віці від 15 до 24 років складає 23,1%, а в віці 25-29 років – 11,1%, в той же час середній рівень безробіття на кінець 2014 року склав 9,7%. До кінця 2015 року державна служба зайнятості прогнозує підвищення рівня безробіття до 11,5%, і в першу чергу в групі ризику молодь», – відмітив він.

За словами голови Житомирського об’єднання роботодавців, закони та програми, що існують в Україні, нажаль, не забезпечують реалізацію запитів працездатної молоді, не стимулюють роботодавців створювати нові робочі місця. Дає про себе знати відсутність в Україні протягом значного періоду програмного підходу до підготовки затребуваних спеціалістів, що призвело до дисбалансу на ринку праці. «Багато навчальних закладів продовжують готувати менеджерів, економістів, юристів, в той же час коли промисловість відчуває дефіцит інженерних кадрів. Бракує робітничих спеціальностей. Для молоді втрачено престиж робітничої спеціальності, а в найближчий час не залишиться майстрів, які зможуть передати свій досвід», – зауважив Юрій Воробйов. 

Роботодавці зазначили, що вирішити проблеми зайнятості молоді можна тільки спільними зусилля держави та роботодавців. Як доповів Юрій Воробйов, певні кроки в цьому напрямку вже зроблено. «За статтею 22 Закону України «Про організацію роботодавців» роботодавцям дається право брати участь в формуванні та реалізації державної політики зайнятості населення. Крім того, з прийняттям даного закону роботодавців отримали право брати участь в розробці державного стандарту вищої та профтехнічної освіти, контролювати знання, формувати систему підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників, впливати на розміщення державного замовлення на підготовку спеціалістів науково-педагогічних та робітничих спеціальностей», – розповів він.

Великі надії роботодавці покладають на вивчення європейського досвіду в цій галузі та на подолання корупції, зокрема, в галузі освіти. Таким чином, вирішити проблеми зайнятості молоді в Україні можливо лише спільними зусиллями роботодавців та влади, шляхом цілеспрямованих  системних та скоординованих дій.

Джерело: ООРУ