Спільне розширене засідання Антикризової ради громадських організацій України та Правління УСПП

30.03.2018

30 березня відбудеться спільне розширене засідання Антикризової ради громадських організацій України та Правління УСПП. Представники парламенту, бізнесу, наукових інституцій, експерти зосередяться на питаннях, що становлять загрозу для соціально-економічного розвитку країни.
Відсутність дієвої економічної політики в Україні призвела до поєднання одразу кількох негативних чинників. Так, процеси деіндустріалізації вплинули на збільшення трудової міграції. За оцінками експертів, близько 7 млн. українців вже працевлаштувались за кордоном. 
Втрата людського капіталу поєднується із скороченням населення, що наближається до депопуляції. За 2017 рік кількість населення скоротилася на близько 200 тис. людей. Економічно активна частка суспільства наразі не дотягує  до 50%. 
Бізнес, відчуваючи фінансовий голод, перебуваючи під тиском обшуків та перевірок, що так і не зупинені законом «маски-шоу стоп», згортає свою діяльність чи переносить її за кордон. Попри запевнення Уряду, практика раптових перевірок бізнесу, вилучення документації, серверів, комп’ютерів, блокування роботи офісів  не припинена.  Нещодавно Генпрокуратура навідалась до групи компаній «Нової пошти», напередодні – втрутилась у господарську діяльність члена УСПП – ТОВ «Всеукраїнська Енерго компанія» (інвестувала кошти у відновлення ПАТ «Одеський припортовий завод»). Перевірки нічого не виявили, але удар по інвестиційному клімату країни значний.  
Ділова спільнота виступає з різкою критикою відсутності в державі  сучасної промислової політики. На початку року було анонсовано внесення в ВРУ пакету з 35 законопроектів, покликаних вирішити цілий комплекс завдань. Поки що серед результатів –  лише законодавче закріплення статусу бізнес-омбудсмена та певна валютна лібералізація. Основні проблеми – брак кредитування економіки, низька інвестиційна привабливість, вже зазначений вище тиск на бізнес – не вирішені. 
Учасники засідання проаналізують  хід виконання «Платформи економічного патріотизму», затверджений на ХУ з’їзді  УСПП наприкінці 2017р. 
Засідання відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33, Торгово-промислова палата України,  конференц-зал «Колізей» (4-й поверх).
Спілкування журналістів з президентом УСПП А.К.Кінахом о 10.30.  
Початок роботи об 11-00.